| Sally06 a întrebat:

Am fost la dentist si mi s-a scos maseaua gresita. Ce e de facut?

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cred ca prima data trebuie sa discuti cu stomatologul, sa stabiliti impreuna ce e de facut. Probabil un implant pe cheltuiala lui ar rezolva problema. A gresi este omeneste, dar si a-ti asuma greseala este la fel de omeneste.
Daca nu se poate rezolva amiabil, urmatorul pas este o reclamatie scrisa la OPC. Nu costa nimic si se rezolva mai repede decat in instanta, de cele mai multe ori in favoarea consumatorului.
Daca nu esti multumit de solutie, il poti da in judecata pentru malpraxis, insa va dura mult, va costa mult si nu ai nicio garantie ca vei si castiga.

| mona a răspuns:

Da-l in judecata

evenso
| evenso a răspuns:

Daca poti dovedi ca a fost malpraxis vorbeste cu un avocat sa vezi ce te sfatuieste.

| neutrino a răspuns:

Mergi inapoi sa ti le schimbe!

| Wehrmacht a răspuns:

Cum adica ce e de facut? Du-te sa o scoata si p-aia cu probleme.

| viotedy a răspuns:

Nimic.suntem in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vorbeşte cu un avocat.
Te pup!

| Happyjump a răspuns:

Pai...scoate-ti si maseaua stricata si dacă nu e un dinte de lapte... Fa-ti un implant si trebuia sa-i spui mai exact ce măsea sa-ti scoată e si vina ta.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Pai...tu nu erai acolo? laughing Nu ai simtit nimic in neregula, nu i-ai explicat clar care e? Nu te-a consultat inainte?
Ce sa faci de-acum? O scoti pe aia care trebuie, si cand ai posibilitatea, ti le pui.

| Sally06 explică (pentru MrAnderson):

Pai era amortit si mi-a pus ceva pentru implant. Dentistul meu nu face operatii si implanturi si a venit alt medic cu care lucreaza.

| evenso a răspuns (pentru Sally06):

Cei doi medici trebuiau sa se consulta inainte! sigur stomatologul tau l-ar fi atentionat sa nu extraga pe cel care trebuia lasat.

| MrAnderson a răspuns (pentru Sally06):

Pai cum naiba, nu ti-a facut un consult inainte? Adica nu te-a intrebat "Care va doare?"
A fost asa, pe sistemul.
"Buna ziua, vreau sa-mi scot o masea"
Si el "Poftiti pe scaun"
Si pac! A luat-o pe prima care i-a iesit in cale?
laughing
Hai, mai...

| ChocolateFantasy a răspuns:

Tu intrebi aici ce e de facut?laughingdu-te la stomatolog, du-te la un avocat, intreaba-l ce e de facut, nu veni aici cu intrebari de-asteaconfused laughing

| Kepky a răspuns:

Mergi la el si pune-l sa ti0o scoata pe cea corecta gratis, eventual programarile pe cativa ani tr sa fie gratuite pentru tine si la cei pe care-i trimiti acolo in numele tau, ...este ce-as face eu.
eventual cere sfatul mai multor adulti pentru a afla ce si cum!

| Băbăuu a răspuns:

Il ameninti cu tribunalul. il pui sa-ti puna masea buna la loc dupa care il baţi bine happy