| Robert030 a întrebat:

Am fost victima unui accident rutier suferind leziuni din care rezulta 30 zile de la medicina legala. Dupa expertize si contraexpertize soferul masinii care a cauzat accidentul la indrumarea procurorului a semnat impreuna cu ca suntem de acord sa ajungem la o intelegere prin intermediul unui mediator inainte ca cazul sa ajunga in instanta. Soferul vinovat are RCA asigurare BCR. Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat:cat sa cer daune morale? daca daunele morale trebuie sa plateasca soferul sau plateste asiguratorul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inteleg de ce aveti nevoie de un mediator, daca sunteti de acord sa va intelegeti in privinta daunelor materiale si morale. In cazul RCA asiguratorul nu suporta daunele morale ci doar pe cele materiale, cele morale le suporta soferul. Numai bine!

1 răspuns:
| bazzukia a răspuns:

Vezi mai multe despre despagubiri accidente pe teritoriul Italiei aici https://accidenteitalia.ro