| teclado a întrebat:

Am găsit o motocicletă în Anglia și vreau să o cumpăr la 100 lire și să o aduc în România.
CÂT O SĂ MĂ COSTE TAXE, IMPOZITE?
CÂT O SĂ PLĂTESC?
MI-O REEVALUEAZĂ CINEVA ȘI O SĂ ZICĂ CĂ ACEA MOTOCICLETĂ VALOREAZĂ DE FAPT 10 000 EURO si o să mă pună să plătesc impozit la 10 000 euro?
Sau dacă am dat pe ea 1000 euro voi fi lăsat în pace să plătesc ce o fi de plată dar pentru suma aceasta?

CAM CÂT VOI PLĂTI taxe, impozite pentru a o putea importa in mod legal dacă a costat 1000 lire!?

Care este procedura?
Trebuie să merg cu ea la vamă?

Atenție, Anglia nu mai este în Uniunea Europeană!

MULȚUMESC!

1 răspuns:
| RadioEREVAN a răspuns:

Vezi sa ai acte pe ea. Uneori vamesii cer factura/contractul si dovada platii, daca valoarea e foarte mica.