| Rukmina a întrebat:

Am încheiat un curs, deja de vreo luna, nu îmi răspund la telefon si nici nu mi-au dat diploma. Ce pot sa fac in acest caz?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate inca n-au primit actul de absolvire a cursului, indiferent cum s-o numi (diploma, certificat, adeverinta, act de calificare).
Ar trebui sa trimiti o scrisoare entitatii ce a organizat cursulm cel mai bine una recomandata cu confirmare de primire si poate iti raspund si afli care-i situatia.

| Simpatic a răspuns:

Deoarece nu stim ce curs este si la ce societate nu puteam da un raspuns foarte eficient!
ai putea incerca sa ii pistonezi telefonic (sa mai incerci) si mai ales prin intermediul emailului, da-le cateva emailuri!
Daca este din judetul sau zona ta de poti deplasa chiar la ei la sediu!