| lazio9 a întrebat:

Am luat o amenda care s-a facut 4 milioane momentan nu am serviciu asa ca nu am cu ce plati cineva ma sfatuit sa depun o contestatie cum ca nu am bani sa platesc, asa am si facut iar azi am primit urmatoarele :

In termen de 10 zile de la primirea comunicarii sub sanctiunea anularii cererii aveti de indeplinit obligatiile de mai jos:

b) Obligatia de a indica urmatoarele: numele si prenumele, denumirea paratului, domiciliul sau resedinta ori sediul partilor

Ce vrea sa insemne asta? hartia cu procesul verbal nu o mai am, stie cineva ce trebuie facut?
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa depui la dosar denumirea si sediul organului care te-a amendat.
Nu ai depus procesul verbal de contraventie odata cu plangerea contraventionala?

| mona a răspuns:

Du-te la politie, ei pastreaza procesul verbal si te vor lamuri ce e de facut, probabil vei lucra in folosul comunitati [maturatul strazilor sau plantat de flori]pana considera ei ca ti-ai achitat amenda

| AndyDeiu a răspuns:

poti presta in folosul comunitatii. inseamna ca poti presta servicii in folosul comunitatii..asa ca uni nu stiu sa scrie laughing Si lucrezi unde te pun ei happy Si acolo B trebuie sa spui numele prenumele denumirea paratului organu de politie care ti-a dat amenda laughing sau daca nu numarul sectiei care ti-a dat amenda....Si mai bine imprumuta 4 mil del a cineva si plateste-ti amenda..Si ma intreb cum de te-ai straduit sa iei una dac n-ai bani si nu lucri rolling on the floor

| tracicus a răspuns:

Daca nu ai bani, poti presta in folosul comunitatii...in functie de amenda un numar de ore. sau astepti pana se anuleaza (la noi in tara 4 ani), deci dupa 4 ani va fi stearsa datoria, dar daca te angajezi cu orme legale in urmatorii 4 ani ti se va treage din salar. mai exista o posibilitate, aceia sa se bage la impozit. (funda)