| alondrakiss a întrebat:

Am lucrat 4 luni de zile la o firma, unde nu am semnat niciun contract de muncă.Dar verificând la Casa de Asigurări apar că angajată la firma respectivă.Ce înseamnă? Că nu am fost angajată la 8 ore?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti cum ai fost angajata.
Ca o ipoteza firma ti-a incheiat contract individual de munca, l-au inscris in Registru general de evidenta a salariatilor la firma si ITM, au platit contributiile si impozitul pe salariu, dar nu ti-au dat sa-l semnezi si nu ti-au dat un exemplar.
Du-te la firma si solicita contractul si o sa vezi cumai fost angajata.

| alondrakiss explică (pentru Ioandelasal):

Același lucru mi s-a mai spus sa cer un contract de muncă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă apari la CASS că ai fost angajată și ai și lucrat acolo, înseamnă că ai fost angajată.

| alondrakiss explică (pentru sadrian46):

Va mulțumesc, se vede că sunteți profesionalist.Raspundeti prompt la orice întrebare care vi se pune.

| Eclectica a răspuns (pentru sadrian46):

V-am deranjat si eu cu un mesaj in privat. Multumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru Eclectica):

Am răspuns în privat.

| Eclectica a răspuns (pentru sadrian46):

L-am primit. Mulțumesc frumos!