| utacatalina a întrebat:

Sunt angajata la o firma de 7 luni, primul contract fiind de 3 luni si al doilea pe nedeterminat.Contractele le-am semnat, au stampila ITM Bucuresti.Este vorba de o firma ce are sedii in toata tara si eu sunt din provincie.Intrebarea mea ar fi legata de cartea de munca, care mi-a fost trimisa de la firma s-o duc in orasul meu la ITM iar cei de-acolo mi-au zis ca trebuie dusa la Bucuresti. Ce e de facut in aceasta situatie.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sa suni la ambele sedii si sa le spui ca amandoua se contrazic si sa ia contact intre ele asa aflii la cine trebuie sa mergi.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnetul de munca se tine la sediul firmei din localitatea unde a fost inregistrat CIM la ITM, respectiv in cazul tau la Bucuresti, ori chiar la ITM Bucuresti, daca aceasta tine carnetele de munca ale angajatilor firmei respective. Aceasta deoarece ITM-ul respectiv va face si eventualele modificari ulterioare in carnetul de munca si il va viza la incheierea CIM. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cartea de muncă se ține la locul unde desfășori tu activitatea, excepție fiind dacă există un singur birou de acest gen la firma mamă.
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

Ioandelasal are dreptate [sa nu uiti ca este jurist si cunoaste ff bine legea]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt