| andreida a întrebat:

Am mutat masina unui prieten in parcare, in sensul ca am luat-o de roti si am mutat un metru la stanga, masina fiind una de 16 ani.Acesta vrea sa mearga la politie, ce ni se poate intampla?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai produs vreo stricaciune nu se intampla absolut nimic, nu ai comis nici o infractiune sau contraventie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar fi bine sa ai o dovada ca nu i-ai stricat-o (lovit). Altfel se poate sa o strice chiar el si sa puna vina pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate merge la Politie sa faca iplangere impotriva ta cu intentia ca ii pui viata in pericol, ca-l ameninti si ca i-ai mutat pana si masina.
Daca are matori, atunci chiar ca ai pus-o!

| 1234568807 a răspuns:

In astfel de situatii, e bine sa nu intervii tu fara voia lui, cel mai bine este sa vorbesti cu el sa mute masina si in cazul in care nu doreste si masina este parcata in mod ilegal (cum ar fi ca este parcata pe locul tau de parcare), atunci te poti duce tu la politie sa il reclami

| andreida explică:

Tin sa mai mentionez ca nu am stricat nimic la ea