| andrei1121 a întrebat:

Am o intrebare e normal ca un profesor sa modifice o nota din catalog (la mine la geografie la un coleg din 2 i-a facut 8 profu) si la acelasi coleg astazi nu invata nimic si nici nu avu un portofoliu si nu-i date nota iar mie imi date 3 si mi-e frica sa raman corigent si ala are 8 si 5 si toate astea doar ca profu il cunoaste pe taicasu e normal sa faca asta, dar mai mult ma enerveaza ca a schimbat nota si din 2 a facut 8 este legal ce face acest profesor?

Răspuns Câştigător
| AndutzzaAnduu a răspuns:

Nu prea cred...

7 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Nu e normal dar se mai practica. Daca parintii tai merg la scoala si il ameninta ca o sa mearga la inspectorat unde o sa spuna ce a facut, cred ca iti va face si tie 9 din 3.

| Chαяtreux a răspuns:

Obisnuieste-te si vezi-ti de ale tale. Nu trebuie sa fie problema ta ce nota are x. Daca tu inveti, nu are ce sa iti faca. De asa ceva te vei lovi mereu in viata. In generala, liceu, facultate, apoi la locul de munca, in societate. Peste tot exista unii mai 'egali' decat altii.

| andrei1121 explică (pentru Chαяtreux):

Da ai dreptate dar ma oftica ca eu luai 3 ca nu invatasem si nu avusei portofoliu si ala e un handicapat care de abia vb si trebuiea sa aiba 2 5 3 si el are 8 si 5 ca nu-i date 3

| Chαяtreux a răspuns (pentru andrei1121):

Stiu cum e laughing

| CannbalCorpse a răspuns:

Ca sa schimbe nota trebuie sa anunte directorul, sa vorbeasca cu inspectoratul si sa puna stampila.

| GOLD99 a răspuns:

Din pacate nu este legal ce face acest profesor, trebuie denuntat la director si la politia locala deoarece acet profesor incalca legea. Notele elevior nu se pun pe prietenii sau alte prostii, se pun pe cat a invatat elevul si cat sa dedicat in timpul orelor anului scolar. Daca il denunti tu trebuie sa ai probe clare, deoarece profesor poate sa spuna ca tu un minor minti ca asa te-a apucat mintea ta frageda si neinvatata.

| IuliaRoxana a răspuns:

Practic nu are voie, dar el find profesor teoretic are voie.Stiu e urata chestia asta dar la multi li s-a intamplat astfel de nedreptati