| narcisaiuliana90 a întrebat:

Heii! Am o intrebare. Sunt clasa a 8a si avem un nou profesor la matematica( noua ni se schimba profesorii din an in an). Toata scoala avem 2 si 3, doar cativa elevi au ajuns la nota 8. Eu am 3 si la trecut in catalog (toata clasa mea avem 3 si 2, doar cateva fete au 9, maxim 3 fete). Imi este foarte frica sa nu raman corigenta. Nu imi place matematica si nu mi-a placut niciodata. Ce pot face sa imi refac nota? Mama nu stie si imi este cam,,frica " sa ii zic. Pentru ca imi va reprosa,, esti clasa a8a,invata" sau imi va comfisca din lucruri,,calculatorul, telefonul". Vreau un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Alt a răspuns:

Buna! Si eu sunt clasa 8-a, stiu ca lucrurile devin ceva mai dificile la toate materiile. Nu ma prea pot plange privind matematica, nu imi displace si ma descurc la ea. Dar iti zic ce fac eu pentru a avea note mari la materii la care nu ma prea descurc. Fac referate, portofolii, duc teme, invat teoriile. Inteleg ca nu te pricepi, dar incearca sa fii activa la clasa. Conteaza mult pentru profesor. Success la examene si nu numai! :**