| Costantin_Alexandru_1993 a întrebat:

Am o masina inmatriculata in America,si vreau sa ii pun numere provizorii(rosii), dupa 3 luni care se expira, pot pune inapoi numerele de America? Ms

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se mai poate. Dupa expirarea numerelor provizorii, daca mai vrei sa circuli in Romania cu ea, va trebui s-o inmatriculezi definitiv. Daca nu o inmatriculezi si circuli in continuare comiti infractiunea de conducere a unei masini neinmatriculate sa inmatriculate in alt stat (daca mai folosesti numerele de SUA). Numai bine!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In momentul acordarii numerelor provizorii, cele de America devin nefunctionale.Folosirea lor devine astfel ilegala.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Numerele provizorii sunt valabile 1 luna, nu 3. Ca sa ii pui nr romanesti, presupun ca trebuie sa o radiezi din America si apoi sa o inmatriculezi din nou acolo, daca vrei tot nr americane.