| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire... daca vreau sa reclam niste rromi care fac comert ilegal si sun la 112...persoanele reclamate de mine pot afla ca eu sunt cel care i-a reclamat? sau 112 pastreaza confidentialitatea?

5 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Dacă îţi spui datele personale ar trebui să peăstreze confidenţialitatea, dar în zilele noastre nu se ştie niciodată.
Am un prieten care a reclamat un primar în stare de ebrietate care bloca cu maşina personală un drum naţional la 112 şi a avut surpriza să primească un telefon de la primarul reclamat, care a primit numărul de mobil al prietenului meu chiar de la operatorul de la 112.

kratos
| kratos a răspuns:

Iti poti pastra anonimatul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Rămâi anonim la apelul de urgenţă 112, fără să dai detalii despre tine.
În caz contrar, dacă nu se confirmă cele sesizate de tine se vor întoarce împotriva ta prin amendă din partea organelor care au fost chemate la intervenţie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da la ce concurs ai participat? era pe net si trebuia sa aduni voturi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg cu ce te deranjeaza? vrei sa fii si tu un erou national?