| adriana1991 a întrebat:

Am o prietena, e contabila, dar are un sef care o cromometreaza in cate minute face o factura aviz sau in cat timp pregateste documentele, vi se pare normal?

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu mereu am spus, locu de munca fara sef, e cel mai ok. Locu de munca unde esti singur, si sefu vine rar.Stresu e ceea ce ne face viata sa se consume mai repede.Nu, nu e normal.Ok, iti muncesc,imi dai norma,Dar norma aia nu o modifici de la o zi la alta,ca ramai fara angajatii. Daca ai stii cate locuri de munca sunt libere, de ce? nu ca nu e putere de munca, nu ca nu cauta lumea de munca, ci pentru faptul ca patroni astia mici de au lins in fund pe alti, si-au facut firmulete micute, care cere si pe masa si pe taso, ofera salariu minim pe economie 6 zile pe saptamana.Stiam un caz de un amic care s-a dus la unu, muncea 6 zile pe saptamana 12 ore pe zi, minim pe economie si bonuri, cand a intrebat de sambata cum se plateste ia taiat scurt cu... " e inclusa in salariu " pai poftim, dar la bonuri nu se vede, apoi a plecat cand avea mai mare nevoie de el.Ca sa il invete minte >!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă așa vrea el, la el în firmă, e normal, iar ea nu are ce face, dacă nu îi convine, să plece în altă parte.

| adriana1991 explică (pentru sadrian46):

Va apreciez ca imi raspundeti la toate intrebarile
cred sunteti un om foarte inteligent

| sadrian46 a răspuns (pentru adriana1991):

Nu prea. Dacă aș fi mai inteligent, nu mi-aș consuma timpul pe TPU.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Chiar mă gândesc serios, dacă să mai continui, pentru o sticluță cu parfum pe care o să o primesc în ianuarie 2020. Dar este o adicție și asta.

| FreddieM a răspuns (pentru sadrian46):

Scuze ca intervin, dar la raspunsul asta imi vine instantaneu o curiozitate. Ce ai face domnule sadrian46 daca ai fi mai inteligent?

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Dacă aș fi mai inteligent, aș ști să dau răspuns la întrebarea aceasta.

| FreddieM a răspuns (pentru sadrian46):

Nu face nimic. Ma multumesc si cu acest raspuns.winking

| Legion7X a răspuns:

Nu, nu-i normal că nu lucrează la normă. plus de asta nu trebuie să se grăbeasca ca să nu greșească anumite informații. Apoi dacă greșeste va spune că tot din vina ei. Necesită atentie si calmare nu încordare pshihică cronometrată care este impunsă după părerea mea cu exagerare. Dar, depinde de ea cum se simte în atmosfera emanată de propriul sef sau, dacă simte o anumită cicăleală stresantă.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu. Nu trebuie să o streseze atât de mult!

| christine99 a răspuns:

Daca nu sta langa ea nu mai munceste sau cum? De ce ar face asta? Normal sau nu, nu mi se pare ok sa tii de mana angajatul, contabilitatea e munca independenta.

| Speranta12 a răspuns (pentru christine99):

Sunteti contabila?