| Ionut58282856 a întrebat:

Am o problema cu actele de identitate. Sunt in Italia si am 17 ani. Nu are cine sa ma sustina, ca mama zice sa fac doar ce zice ea. Am un buletin de Italia. Pot sa-mi fac copie dupa certificatul de nastere din Italia? Nu il gasesc. Daca ii zic lui mama imi rupe toate actele, a zis deja asta. Vrea sa fiu o marioneta. Important e ca daca pot sa-mi fac un certificat de nastere din Italia. Vreau sa muncesc aici si imi trebuie certificatul de nastere. Mai am 4 luni. Nu pot sta langa o tampita care zice ca a facut multe pentru mine, dar vrea sa fiu o sluga.......simt ca innebunesc

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti merge la politie sa le zici ca ai nevoie sa iti rezolvi cu buletinul si nu te lasa ea. Ei te vor indruma spre ceea ce e nevoie ca sa reusesti sau la primarie dar politia se ocupa cel mai bine in situatia ta.

Răspuns utilizator avertizat