| Acapatrușapte_Șarpe_1995 a întrebat:

Salutare tuturor: Sunt in Spania, si ieri mi-am pierdut actele de identitate: certificat de nastere+buletin. (nu am permis auto, sau pasaport) Practic nu mai am niciun act de identitate, decat o copie de pe buletin. Vreau niste sfaturi, daca pot sa le fac aici sau trebuie sa ma duc in Romania.Si in Romania cam cat timp ar dura sa le scot. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Apeleaza la serviciile consulare ale ambasadei :http://madrid.mae.ro/node/485
Cauta cel mai apropiat consulat de localitatea in care te aflii:http://madrid.mae.ro/node/756

| Acapatrușapte_Șarpe_1995 explică (pentru alessia5158):

Mersi mult, mi-a fost de folos.

| alessia5158 a răspuns (pentru Acapatrușapte_Șarpe_1995):

Cu placere!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Ambasada si obtii un titlu de calatorie cu care te intorci in Romania si obtii duplicat dupa certificatul de nastere si apoi cartea de identitate. Iti trebuie cca 2 saptamani.