| andreyan a întrebat:

Am o problema cu Posta Romana. am trimis acum ceva timp un colet prin posta romana la o anumita pers x care mi-a trimis prin ramburs o anumita suma de bani. cand m`am dus sa ridic banii m`am trezit ca pe hartia de epost la numele meu in loc de "abcdef" era "abcder" astfel doamna de la posta a refuzat sa`mi dea banii pentru ca "nu corespund datele din buletin cu cele de pe epost" desi eu am chitanta pe care scrie foarte clar la expeditor numele meu, aceasta refuza sa imi dea banii pe motiv ca eu puteam sa trimit coletul si sa trec pe altcineva acolo ca sa ridice banii. spuneti-mi daca mai este cineva in situatia asta sau daca stie cineva ce as putea sa fac sa imi recuperez banii. va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te si vorbeste cu dirigintele unitatii postale, explica-i situatia, dovedesti cu chitanta ca tu esti expeditorul, spui ca ai gresit litera(daca numai asta este greseala si celelalte date corespund) si cred ca o sa se rezolve. Succes si numai bine!

| Rapunzell a răspuns:

E ciudat, pentru ca atunci cand tu ai trimis coletul, trebuia sa completezi si acel formular de ramburs, unul verde parca. Tu trebuia sa-ti treci corect datele, nu persoana care iti pune banii.