| LukWhuzTalkin a întrebat:

Am o intrebare legata de posta romana. Cineva mi-a trimis un colet dar a pus din greseala ramburs 50 lei desi i-am pus banii in cont inainte. Pot sa ridic cumva coletul fara sa platesc sa spun ca a fost o greseala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa-l ridici fara a plati si sa soliciti apoi restituirea banilor de la cel care ti-a trimis coletul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu, doar nu o sa te creada aia de la posta ca le zici tu ca a fost greseala

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu cred ca a fost greseala.