| alexl030977 a întrebat:

Am permisul de 6 luni.
Din astea 6 luni 30 de zile le-am stat pe bara pentru neacordare de prioritate la pietoni.
Am auzit o chestie cum ca daca as mai avea vreo abatere pentru care sa mi se suspende permisul o sa mi se anuleze. Trebuie sa fac iar scoala de soferi si etc
Este adevarat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, nu exista o asemenea prevedere legala. Permisul nu se anuleaza pentru contraventii ci doar in caz ca esti condamnat definitiv pentru anumite infractiuni ori nu mai indeplinesti conditiile medicale sau psihologice pentru detinere.

| darrio2007 a răspuns:

Ai inceput bine experienta de sofer.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Permisul se anuleaza pentru chestii mai grave.
Mai bine ai constentiza ca trebuie sa acorzi pioritate decat sa-ti faci griji!
Daca ai inceput de acum, sigur ti-l ia pe puncte data viitoare...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chestia aia pe care ai auzit-o ar trebui sa o stii daca e adevarata sau nu avand in vedere ca abia ai luat permisul si stii legea.