| RahKoon77 a întrebat:

Am picat traseul miercuri, iar instructorul mi-a zis ca ma suna luni sa îmi spună când am fost reprogramat. Întrebarea este, se poate să fiu reprogramat pană să treacă cele 15 zile și până să fac cele 6 ședințe suplimentare de condus?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Nu poti fi reprogramat mai repede de trecerea a 15 zile calendaristice libere (nu se ia in considerare ziua cand ai picat si ziua cand se implineste termenul) iar pana cand vei fi reprogramat este obligatoriu sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa ai dovada la dosar.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate pentru tine, acum nu mai este nici o graba iar reprogramarea se poate face numai DUPA ce au trecut cele 15 zile obligatorii, fiindca asa cere legea!

| Hehehehehe123 a răspuns:

Nu, din păcate sad

| vandam500 a răspuns:

Mai simplu n-ar fi sa-l suni si sa-l intrebi?

| BlackBlackbarry a răspuns:

Trebuie sa treaca 15 zile. În acte instructorul va scrie ca ai facut deja cele 6 sedinte. Dar probabil tu le vei face doar dupa ce te va reprograma.