| Robytzu77 a întrebat:

Am primit amenda RATB m-au dat joc mi-au cerut datele le-am dat dupa care a sunat sa confirme datele mele mi-a trecut numele intr-o agenda varsta 16, domiciliul si am plecat nu am semnat nimic a zis doar sa aduc 30 de lei pana Luni daca nu imi trimite amenda de 500 de lei acasa atat ce sa fac?

3 răspunsuri:
| DariaHàhaa a răspuns:

Pai ar trebui sa platesti. Sau informeaza-te despre persoanele care te-au arestat. Poate erau niste hoti. happy

| RaluuMe a răspuns:

Pai achiti amenda. 30 de lei nu e mare scofala. Decat 500...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa platesti amenda, pesemne 30 de lei este jumatate din minim si atata ramane daca o platesti in 48 de ore. Se iau in considerare zilele lucratoare. Daca nu platesti te poate amenda cu mai mult, pana la maximul amenzii.