| devine a întrebat:

Ce se intampla daca am primit o amenda RATB, nu am semnat nu am paltit pe loc, mi-a venit acum acasa... si nu prea am de gand sa o platesc pentru ca am primit-o in cel mai stupid mod?

Răspuns Câştigător
| scriptulul a răspuns:

Eu am reusit sa anulez o amenda de la RATB. Poti sa incerci macar. Motivul invocat a fost ca nu aveam abonamentul la mine si ca respectivul controlor nu s-a legitimat. Oricum trebuie sa ajungi la ei la Pta Alba Iulia cred

4 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

daca ai casa masina pe numele tau amenda se va adauga impozitului pe casa, daca nu ai nimic pe numele tau, nu vei putea sa achiziționezi o casa etc decât dupa plata amendei plus penalități

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu ai semnat, nici nu te gandi sa platesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are importanta faptul ca ai semnat ceva sau nu. Poti doar sa-ti declari pierdut actul cu care te-ai legitimat controlorului. Doar asa ai putea scapa de amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat ti-a venit amenda?