| liviuanonimus44 a întrebat:

Am primit astăzi o amendă pentru circulare fără bilet de la CTP fostul RATB Iași și nu înțeleg ce s-a întâmplat. Am fost dus până în capătul traseului unde un polițist mi-a luat datele alături de controlor confirmând datele prin stație, apoi am fost lăsat să plec fără sa primesc nimic. Întrebarea mea este : unde ar trebui să plătesc "amenda" dacă eu nu știu în ce sumă constă și nu am niciun act care să dovedească contravenția?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil iti va veni nota de plata la domiciliu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Amenda o plătesti la poștă.

| AndreiDV12345 a răspuns:

Logic trebuie sa iti vina o instiintare prin posta cu amenda si instructiunile de plata.