| SLexuS a întrebat:

Am semnat o foaie cum ca as vrea sa plec de la locul de munca din motive personalul dar nu am semnat oficial demisia, nu stiu ce foaie era, ca incepand de luni nu ma voi mai duce dar daca vreau sa ma intorc ma pot intoarce, nesemnand demisia?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actul respectiv este tocmai o demisie si spui ca ai semnat-o.
Daca nu mai vrei sa pleci du-te la angajator si spune-i asta si poate ai norocul sa te reprimeasca.

Bula
| Bula a răspuns:

Foaia aceea a fost acceptul sentintei tale.
L-ai acceptat, semnandu-l.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, ai semnat ceva ce habar nu ai ca scria pe hartia aia?
Poate scria ca renunti la tot salariul, sau ca accepti sa pleci fara plata compensatorie...

| Yuoia a răspuns:

"ca as vrea sa plec de la locul de munca", "ca incepand de luni nu ma voi mai duce", este exact demisia.
Voi chiar nu cunoasteti sensul cuvintelor?

| SLexuS explică (pentru Yuoia):

Nu este demisia, voi nu intelegeti, era o foaia in care scria ca in data de luni nu ma pot prezenta si pentru marti la fel iar marti sa semnez demisia

| haileewatson a răspuns:

De ce semnezi ceva fara sa citesti?

| anonim3248 a răspuns:

Ai semnat exact ce ai vrut - Am semnat o foaie cum ca as vrea sa plec de la locul de munca din motive personale

| adryang78 a răspuns:

Ceea ce ai semnat pare a fi o cerere pentru încetarea contractului de muncă cu acordul părților, din motive personale. Își produce efectele începând din ziua următoare, deci, practic, tu nu mai ești angajatul firmei respective.

| Smmo a răspuns:

Foaia respectiva din cate spui ca scria in ea este demisia.