| George230395 a întrebat:

Am și eu o întrebare,cu contractul de închiriere mai trebuie mers cu proprietarul pentru a îmi face viza de flotant, sau pot merge doar eu cu contractul care este bineînțeles înregistrat la ANAF?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e inregistrat la anaf nu trebuie sa mearga proprietarul cu tine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge singur pentru obtinerea vizei de resedinta (flotant), nu este nevoie sa mergi cu proprietarul, vei dovedi inchirierea legala cu contractul de inchiriere inregistrat la ANAF.

| vatadezahar24 a răspuns:

Dacă contractul este înregistrat la ANAF nu trebuie să te însoțească proprietarul.