| GEORGEGEO5 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Dacă am putut lucra în Austria pot întra și în Germania sa pot lucra având în vedere ca acum 3 ani am avut ceva probleme cu o amenda neplatita

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca platesti amenda + eventualele penalizari, atunci poti primi drept de munca.

| SuNaM a răspuns:

Da frate. Nu ai nici o treaba. Maxim dacă o sa trebuiască sa plătești ceva în Germania vreodată sa îți bage amenda pe gat. Dar du te liniștit. Eu în Olanda am amenzi de 2000 de euro și uite ca sunt tot aici și trăiesc bine