| ecathvc356 a întrebat:

Buna ziua. Acum 3 ani am luat o amendă de 130 euro din cauză că am trecut pe roșu la semafor, acea amenda nu am plătit-o și am plecat în Austria și vreau să mă întorc înapoi în Germania. Ce pot face cu acea amenda neplătită având în vedere că nu mai am amenda fizica pe care am primit-o de la polițist?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trimite pe cineva la politia rutiera si intreaba-le, daca masina ta are ceva amenda restanta.
Daca da, atunci sa intrebe cat este, iar tu s-o achiti (cu tot cu eventualele penalizari de intarziere).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te rogi daca te prind la granita sa te lase sa o platesti... daca te prind.