| ecathvc356 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Dacă am putut lucra în Austria pot întra și în Germania sa pot lucra având în vedere ca acum 3 ani am avut ceva probleme cu o amenda neplatita.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Plateste toate amenzile inainte sa ajungi in Germania sau Austia ca te paste puscaria:
https://ziarulromanesc.de/......-germania/

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poti intra DAR daca te vor gasi cu acea amenda neplatita vei plati de 10 ori mai mult amenda aia din cauza dobanzilor si inflatiei!
Mai asteapta 2 ani pentru ca din cate stiu la 5 ani se sterg amenzile pana la o anumita suma...