| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu noul cod rutier.
Acum,pentru scutere s-a bagat permis, urmeaza sa dau categoria B, cu care se pot conduce si scutere cu motorul de 49cc.Nu exista nici o posibilitate de a merge legal cu scuterul, pana iau permisul?straight face

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista si nu te sfatuiesc. Daca te prinde iti face dosar penal pentru conducere fara permis, pedeapsa este inchisoarea de la 1 an la 5 ani.

| ombladon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu am intrebat de o metoda legala...

| Ioandelasal a răspuns (pentru ombladon):

Si n-ai bagat de seama ca am inceput raspunsul cu faptul ca nu exista?

| ombladon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Incercam sa spun ca stiu partea cu dosarul penal...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, categoric.