| armand3004 a întrebat:

Pana la urma, cu noul Cod Rutier care se va aproba pe 19 ianuarie 2013, se va putea obtine permisul auto pentru categoria B de la 17 ani?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un nou cod rutier se va adopta dar nu va contine modificarea asta. si e chiar bine ca nu se introduce, in schimb nu va mai fie voie sa conduci nico categorie de moped fara permis.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai informatia, eu n-am citit asa ceva. Propunerile de modificare a legislatiei rutiere trebuie discutate si aprobate de Parlament, abia apoi vor intra in vigoare, deocamdata nu se stie cand si daca vor fi aprobate. Numai bine!

| florizzz a răspuns:

Doamne fereste!

| ioana19111999 a răspuns:

Nu never

| Gipsy_Gabriel_1998 a răspuns:

Nu cred! am vrea da la cati delicventzi sunt...e mai greu de crezut asa ceva!