| DianaTia a întrebat:

Am si eu o problema. Acum un an, mai exact anul trecut, am cunoscut un timp prin intermediul Messengerului. Am vorbit cateva saptamani pe mess, dupa care am fost de acord sa iesim in oras. Tin sa precizez ca nu a fost nimic intre noi. Respectivul tip.de anul trecut si pana acum ma omoara cu insistentele! Incearca sa intimideze diferiti prieteni de-ai mei pentru a le cere informatii despre mine. unde ma duc, cu cine, daca am prieten, in ce cluburi ies, ce numere de telefon am, ce id-uri am(mentionez ca am schimbat vreo 5, la fel ca si numerele de telefon)si asa mai departe. Respectivul "obsedat" presupun ca a facut o psihoza pentru mine. Am mers la politie, chiar am facut nenumarate plangeri, intr-un timp dorind a i se face chiar si dosar penal.Insa,neavand suficiente motive, d-nul politist mi-a indicat sa las totul asa cum e.Proasta idee. Pana si in momentul de fata, nu pot sa ies nici din casa, neinsotita pentru ca imi este teama ca el sa nu imi faca vreo ceva! A incercat sa se omoare(cu pastile), sa se spanzure. la ce minte diabolica are, ma astept la orice! VA ROG! Ce as putea sa fac, pentru a putea scapa de acesc obsedat?!?!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-ai fi tu salcie la mal... Lasa-l dracu' sa se sinucida!
Da-o in ma-sa de politie, si mergi la un avocat foarte bun. El te va sfatui ce trebuie sa faci pentru a scapa fara prea mare efort de idiotul ala. Sau, plateste doi "smecheri" cu pumnul tare (din alt oras) sa-i rupa oasele intr-o searawinking Bafta!

| Kiddzo a răspuns:

Daca iti e frica de el nu e bine. Adica, tipul a intrecut masura cu amenintarile. Eu persoanl mi-as lua cel mai macho prieten si m-as duce la el sa VORBIM civilizat, iar acel prieten, in caz ca situatia devine urata, o indreapta. Serios, incearca sa vorbesti cu el prima data si fa-l sa inteleaga ce iti face. Totul va fi bine. Bafta >; d<

| DianaTia explică:

sad De-ar fi asa simplu.Si chestia cu moartea, nu e bine sa doresti moartea nici celui mai mare dusman.Insa chiar m-am saturat si pur si simplu nu stiu ce sa mai fac.De mutat din oras chiar nu am cum.

| david_5011 a răspuns:

M'da cunosc cazuri. Una dintre soluţii este sa stai de vorbă cu el sí dacă nu merge o înregistrare cu ameninţările care ti le face sí ar trebui sa fie de ajuns nu ştiu dacă in românia se acceptă asa ceva deşi ar trebui