| VANTE a întrebat:

Bună Seara Dragi Prieteni, am revenit din nou cu o intrebare de data asta putin mai diferită! Anul trecut de ziua mea mi-am permis sa imi fac singura un cadou si anume un galaxy j4 2018 de toata frumusetea. Toate bune si frumoase pana acum numai ca de la un timp a inceput sa ma cam "supere", nu se mai aude la fel de tare ca la inceput si cum eu sunt o mare iubitoare de muzica pentru mine asta e un adevarat chin as putea zice si nici pozele nu le mai facem calumea..ci mai blurate de fel.

Ce ziceti mai merita sa imi bat capul cu respectivul sau nu?happy

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Am note 3 n9005 din 2013 si crede ma nu as cumpara altul la banii cat as da azi pe el 300-400 lei
nu gasesc nici un telefon care sa se ridice nici macar la un sfert din ce poate note 3 n9005 la 300-400 lei
daca din start cumperi J4 te gandesti ca in 2-3 ani trebuie sa cumperi altul deoarece sunt seriile de bani putini care tin la fel putin,
eu as recomanda un note 3 n9005 second care, ca sa-ti dai seama filma 4k din 2013 cand altele telefoane nu stiau ce e 4k, ca procesor are 4x2, 3Ghz care se bate cu cele actuale, display full hd 1920x1080, bateria se poate schimba, la cele actuale nu mai poti etc,
desi il am de 8 ani da retine 8 ani
bateria tine cam 10-12 ore suficient pentru 1 zi,
nu cred ca ai cumpara azi un mobil sa tina 8 ani,
nu are nici un defect si desi de 8 ani e foarte slim, are 7mm,
este foarte performant
fiind un telefon de top de la Samsung gama business
am uitat sa spun am pe el android 12 asta ar fi cireasa de pe tort
am uitat :sotia mea are la fel si este foarte multumita si foarte incantata de el

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să-i dai un factory reset (resetare din fabrică). Și al meu (Samsung Galaxy A10) începuse să nu se mai audă volumul tare și să i se descarce bateria mai repede dar i-am dat un reset factory iar apoi a mers ca nou. happy

| VANTE explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca l am resetat de nu stiu cate ori si tot la fel se audelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru VANTE):

Înseamnă că e o defecțiune de hardware.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Eu cred ca e momentul sa ti permiti din nou un alt cadou...
poate si colega are dreptate cu resetarea

| Simpatic a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Da,dar sa schimbi telefoanele asa in fiecare an e ok?
Prea ne-am transformat intr-o natie de melteni consumptisti care cumparam si ce nu ne trebuie cand nu ne trebuie ca sa facem vanzari marilor giganti.
Eu imi cumpar doar lucruri bune si scumpe dar nu cumpar ceva cand nu am nevoie doar sa cheltui banii.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Simpatic):

Am note 3 n9005 din 2013 si crede ma nu as cumpara altul la banii cat as da azi pe el 300-400 lei
nu gasesc nici un telefon care sa se ridice nici macar la un sfert din ce poate note 3 n9005 la 300-400 lei
daca din start cumperi J4 te gandesti ca in 2-3 ani trebuie sa cumperi altul deoarece sunt seriile de bani putini care tin la fel putin,
eu as recomanda un note 3 n9005 second care, ca sa-ti dai seama filma 4k din 2013 cand altele telefoane nu stiau ce e 4k, ca procesor are 4x2, 3Ghz care se bate cu cele actuale, display full hd 1920x1080, bateria se poate schimba, la cele actuale nu mai poti etc,
desi il am de 8 ani da retine 8 ani
bateria tine cam 10-12 ore suficient pentru 1 zi,
nu cred ca ai cumpara azi un mobil sa tina 8 ani,
nu are nici un defect si desi de 8 ani e foarte slim, are 7mm,
este foarte performant
fiind un telefon de top de la Samsung gama business
am uitat sa spun am pe el android 12 asta ar fi cireasa de pe tort
am uitat :sotia mea are la fel si este foarte multumita si foarte incantata de el