| ferefe a întrebat:

Am stat in sectorul 6 si alocatia copilului inca o primesc pe adresa de acolo. Acum stau in sectorul 1 si as vrea ca sa o primesc aici dar prin posta. Nu vreau sa o transfer pe card. Unde trebuie ca sa ma adresez sau la ce numar de telefon cum ar trebui sa procedez pentru mutarea alocatiei din sectorul 6 in 1?
Multumesc.
PS Am intrebat la posta din sectorul 6 si mi-a spus dar nu mai tin minte si pana ce ajunga acolo...

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Nu stiu daca poti sa o primisti prin posta ca nu se trimit bani prin posta, prin card e cel mi sigur

1 răspuns:
| ferefe explică:

Pai Aliasa, in prezent primesc alocatia prin posta dar la parintii mei. Vreau sa o transfer la o alta posta in alt sector. Se poate ca m-am interesat dar nu mai stiu unde m-a trimis postarita de la sectorul 6. Nu vreau prin card ca bancile baga comisioane pentru toti banii care intra prin card ceea ce nu este legal dar ei totusi practica. Mai e si un dezavantaj ca trebuie sa faci sau sa ai cardul la aumite banci ceea ce nu mi se pare ok.