| Nicolau_Andreea_1979 a întrebat:

Am un băiat da 11 ani si am un scuter, sunt curios la ce varsta are voie sa meargă pe drumuri publice.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate circula legal pe drumurile publice doar de la 1 ani si numai dupa ce face o scoala de conducere si obtine permis de categorie corespunzatoare, respectiv AM sau A1, in fnctie de categoria la care se incadreaza scuterul.

| angel74dm a răspuns (pentru Ioandelasal):

De la 16 ani, nu de la 1. . big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru angel74dm):

Da, asa este, doar ca de multe ori tasta cu cifra 6 nu functioneaza si am scapat asta din vedere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 16 ani dupa ce iei permisul cat AM

| sierra1 a răspuns:

Mai ține în garaj scuterul vreo cinci ani