| luryan14 a întrebat:

Am un baiat de 14 ani si as vrea sa ii cumpar un atv de 125cc are voie sa mearga cu el pe drumuri publice fara permis?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are voie, fapta ar constitui infractiune.
Pentru acel ATV are nevoie de permis de conducere de categoria B1 si acesta se poate obtine de la 16 ani, dupa ce face o scoala de conducere si reuseste la examinarea teoretica si practica.

| darrio2007 a răspuns:

Tu esti mama baiatului sau mi se pare ca esti chiar baiatul?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru darrio2007):

Nici o mama nu e atat de nebuna, asta e clar.

| Eduard619 a răspuns:

De ce naiba i-ai lua ATV la 14 ani? straight face
Esti prea multumita de el si vrei sa-l omori?

| RazvyEnglezu a răspuns:

Are voie sa se dea prin gradina. Acum, daca strica ceva, gen, gardul, Zdaiseama ce face pe strada.