| bobitalol a întrebat:

Am un contract de vanzare cumparare cu clauza de uzulfruct viager cu mama si fratele meu din anul 2005. Cumnatul meu dupa ce am investit in casa si am renovat casa doreste cu acordul mamei mele sa ma scoata din casa. Cumnatul meu cu mama mea au deschis un proces in care doresc sa rezilieze contactul ia fiind in varsta de 83 ani. Va rog sa-mi spuneti daca mama si cumnatul meu au sanse sa castige procesul si rezilieze contractul? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus ce sanse au, fara a cunoaste situatia de fapt exacta.
Daca tu ti-ai indeplinit corect sarcinile prevazute in contract, respectiv ai platit integral pretul si nu ai deranjat-o cu nimic pe mama ta atunci nu au sanse sa rezilieze sau anuleze contractul.