| Anonim5647 a întrebat:

Am vazut ca au aparut un set de reguli pentru a putea iesi din oras,ba ai voie,ba nu ai,ba cu anumite reguli,am vazut ca,daca vrei sa iesi din localitate ai cam aceleasi optiuni ca pana acum, doar in plus ca poti face drumetii si da la pestelaughing)intrebarea mea e, ITI VA TREBUI DECLARATIE SA IESI DIN LOCALITATE? In conditiile in care si-au batut gura atat la tv ca de pe 15 mai nu vom mai avea nevoie

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a aparut nici un set de reguli, ce-ai vazut sunt doar propuneri puse in dezbatere publica. O sa aflam regulile cand vor fi adoptate si publicate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai răbdare, o sa vedem. Nu avem de unde sti acum

| Anonim5647 explică (pentru suntserios):

Pai e foarte aiurea sa iti dea un set de reguli, dar sa nu zica nimic de declaratie, plus ca Vela spunea ca vei putea iesi fara nici o problema, Orban a zis ca nu e bine ce a zis Vela si se contrazic intre ei.

| suntserios a răspuns (pentru Anonim5647):

Pot sa se contrazic. Conteaza legea, nu vorbele lor