| TooNight a întrebat:

As dori sa aflu daca-mi trebuie neaparat pasaport sau buletin (am 13 ani jum.) pentru a parasi tara.
Detaliat: Se organizeaza o excursie in alta tara dar n-am pasaport nici buletin inca.
As putea si fara ele?
Cum?-As putea si cu carnetul de eleva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Pentru a părăsii ţara îţi trebuie neapărat buletin şi în poate şi paşaport.
Acum depinde foarte mult unde vrei să plecii.
Pe curând!

| laura81 a răspuns:

Cat timp nu ai buletin, e obligatoriu pasaportul

| camelis a răspuns:

Trebuie sa iti faci pasaport!

| Sfatosel a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar iti trebuie pasaport. Buletinul il primesti (daca vrei sa-l faci) la 14 ani. Nu cred ca poti parasii tara. Ai putea pleca fara pasaport dar ma gandesc ca veti merge cu autocarul sau cv de genul deci, daca sunteti multi va sarii cel mai probabil in ochi si shansele sunt mai mari sa va verificetongue Bafta!