| Amaliamalia a întrebat:

As fi bucuroasa daca as primi un raspuns serios la urmatoarea intrebare: Daca am cetatenie dubla, (adica pe langa ce-a romana, mi-am mai facut cetatenie maghiara, pentru a putea pleca in Canada fara viza) v-a trebui sa am si buletin pentru Ungaria? Adica voi avea 2 buletine (cel de RO si cel de H)?
Stiu ca pasaport unguresc e necesar sa-mi fac, insa de buletin nu stiu nimic. Cine ma poate lamuri?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Canada o sa mergi cu pasaportul maghiar, asa ca nu ai nevoie de buletin. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e ca nu poti face pasaport fara buletin happy deci...