| AnOonnimmm a întrebat:

Aș putea să mă angajez dacă nu am buletin? De ex la un restaurant sau ceva de genul

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca te angajeaza vreo firma fara a avea act de identitate valabil, dar poti incerca.

| darrio2007 a răspuns:

Legal, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate fara carte de identitate (buletin), fiindca au nevoie de un act legal, ca sa ti se poata face angajarea legala.

Vad ca esti copil mic, daca inca depinzi de mama ta sa te duca la medic, deci exclus ca un copil sub 14 anisori sa munceasca, fiind ilegal.

| Violleta2022 a răspuns:

La nici 14 anisori impliniti, nu, este imposibil!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nu

| ReddY25 a răspuns:

Cred ca ai nevoie