| lorreenna a întrebat:

As vrea si eu Constitutia Sua, Frantei si Marii Britanii. Poate sa ma ajute cineva? Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti pe en.wikisource.org, daca stii limba engleza. In limba romana nu cred ca le gasesti, dar poti incerca pe ro.wikipedia.org. Vezi ca Marea Britanie nu are o Constitutie propriu-zisa, ci mai multe documente constitutionale, iar la Franta cauti constitutia celei de-a cincea republici. Succes si numai bine!

| adrianc a răspuns:

Http://www.lexadin.nl/wlg,un link unde vei putea gasi tot ce-ti doresti, inclusiv constitutiile acestor tari.