| Park1Suin a întrebat:

Ce parere aveti de iesirea Marii Britanii din UE?
Asta nu inseamna ca Europa nu mai poate face fata?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu sunt pro fiecare in tara lui, eu am 27 de anii si muncesc in Romania pentru ca mama e romanca si voi munci in Germania pentru ca tata e german, niciodata nu ma gandesc sa fur locul de munca a cuiva din alta tara, eu felicit marea britanie ca a ales asta si sper ca acest cosmar se va termina si fiecare va munci in tara lui

| Drimmero a răspuns:

Reprezinta inceputul sfarsitului UE.
Le Pen(ibila) vrea sa scoata si ea Franta din UE, cu Germania nu se stie ce va avea de gand,, asta se va intampla... rusii vor prelua controlul Europei cat de curand.

| Park1Suin explică (pentru Drimmero):

Mda...si totusi,UE ne ofera atatea! Eu sunt din Moldova si aici Europa vine mereu cu ajutor,contribuie cu proiecte pentru tineri, granturi si altele, promoveaza egalitatea, libertatea, diversitatea...Mie sincer imi pare rau.

| Park1Suin explică (pentru Drimmero):

Au jucat imigrantii un rol major in asta sau disputa e mai veche? Adica, stiu ca oricum Marea Britanie promova si inainte o politica izolationista, presa vorbeste si despre acest factor...

| Drimmero a răspuns (pentru Park1Suin):

Evident ca sunt jocuri politice dictate din umbra.
Voi ati votat cu Rusia lui Putin...

| Park1Suin explică (pentru Drimmero):

Noi,aha....mai curand prostimea...si recunosc, moldovenii sunt prosti pentru ca si-au facut-o cu mana lor.
Avem un presedinte care vrea sa scoata BAC-ul, sa introduca in scoli istoria Moldovei si sa impuna studierea rusei pana in a 12-a.E de neconceput ce fel de politicieni avem...

| Drimmero a răspuns (pentru Park1Suin):

Daca Romania e cum e,, Moldova e clar sub tutela Rusiei 100%...
Basarabia e Romania!

| Park1Suin explică (pentru Drimmero):

Da,total de acord!

| Drimmero a răspuns (pentru Park1Suin):

Rusii astia sunt periculosi, abia asteapta ca UE sa fie destramata.
Pe o parte Rusia vrea sa distruga Europa, iar pe alta parte teroristii astia vor si ei sa aiba un cuvant de spus,, europenii trebuie sa ia masuri drastice, daca nu vor sa repete prostia din trecut, trebuie sa invatam din istorie, se stie ce am patit cand am fost sub aripa Rusiei, eu unul nu vreau sa se ajunga iar acolo si niciun om puternic cerebral n-ar vrea asta.