| sappy a întrebat:

Astazi se judeca dosarul de incompatibilitate al dl Iohannis! Se poate ca Psd-ul sa incerce un ultim truc si se organizeze noi alegeri la anul?

http://www.digi24.ro/......TIBILITATE

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de nici un truc, procesul privind incompatibilitatea a inceput de mai mult timp si inca nu este finalizat. Avand in vedere de ce a fost acuzat Iohannis nu cred ca o sa fie declarat incompatibil.

NOname
| NOname a răspuns:

Neee, procesul e doar aşa, o formalitate şi este ca şi câştigat de Iohannis.

| KodrutZ a răspuns:

Sa se bage ponta si sa dea sfaturi pretioase iar justitiei. Sa il declare incompatibil pe iohannis. Sa avem un motiv si mai solid de a iesi in strada sa maturam cu toata ciuma rosie. Ati vazut ieri citamai tona de minciuni au in ei? Dumnezo' a fost de vina pentru votul din strainatate...

| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-or sa aiba tupeul de a-l declara incompatibil, dupa ce-a iesit lumea in strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, stati sa inteleg e posibil sa fie declarat incompatibil pentru ca a fost primar mai mult de 3 ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Am, vazut intrebarea am pus-o dupa acest raspuns

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştiu. Am răspuns mai mult celor care puteau fi induşi în eroare de întrebarea ta de aici.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Sa spream sa il ierte odata pe Iohannis, vreau presedinte pe Amaritei daca mai face noi alegeri la anul.