| BlueBell07 a întrebat:

Ati considera normal ca un coleg sa va scuipe daca tipati la el pe buna dreptate? Aveti perfecta dreptate intr-o anumita privinta, dar el se preface suparat si va face circ ca sa va denigreze si sa va urateasca imaginea in ochii altora.

5 răspunsuri:
| AndreiBistriteanu a răspuns:

Nu se tipa.
Ce ai de spus o faci cu voce calma si cu respect.
Se pare ca ai ceva probleme la mansarda.

| BlueBell07 explică (pentru AndreiBistriteanu):

Toata lumea tipa cand e intrigata si suparata pe ceva. Oricine ar rade sa te auda ca te deranjeaza doar "tipatul". Cand cineva se face ca nu aude, cum sa-l atentionezi altfel? Si era si justificata supararea acelei persoane. Era invitata in vacanta si pentru 10 zile(a fost determinata sa vina cu un geamantan de haine dupa ea), pentru ca apoi, sa fie lasata balta dupa 2 zile si in batjocura si insulte grave. Toate astea din cauza "tipatului"! Este absolut normal ca atunci cand cineva se cearta, sa ridice vocea! Nu e nici pe departe semn de nebunie. Insa a scuipa un om si a-l insulta in cel mai josnic mod, asta, da, arata probleme la mansarda! Nu mai incerca sa-ti justifici comportamentul, duduie Ifti! Imi urmaresti profilul in continuare peste tot?
Apropo, ce respect sa aiba cineva pentru o persoana care scuipa? A tipa e ceva obisnuit in ziua de azi, dar sa scuipi? Numai tigancile se comporta asa.
Cine poate fi calm daca o alta persoana incepe sa o jigneasca brusc si o scuipa? Mai mult decat atat, o lasa si balta singura dupa ce a tarat-o in vacanta cu minciuni? Pentru ca in niciun caz persoana care a invitat-o in vacanta, nu avea chef de vacanta de fapt, ci alte planuri marlanesti in cap? Cum sa nu te revolti si cum sa ramai calm si respectuos cand altul e marlan cu tine?

| vlllaaddd a răspuns:

Ia-l de gat si da-l cu capu de calorifer

| BlueBell07 explică (pentru vlllaaddd):

Asta si cauta persoana care a scuipat, ca sa aiba motiv sa mearga la Politie si sa reclame persoana scuipata ca a "agresat-o fizic"! A incercat un pic de show ca sa o ridiculizeze pe persoana scuipata si apoi,sa-i produca daune in imaginea de la serviciu! Pentru ca a si inregistrat cearta iscata in urma insultelor si scuipatului,dar a avut grija sa nu se auda si nici sa se vada pe telefon. A insultat-o in soapta pe persoana scuipata,ca sa nu se auda pe hol,iar cand a scuipat-o, a venit incet spre ea si a facut acest gest scarbos pe ascuns. In cazul in care persoana scuipata spunea ceva, sa o scoata si nebuna si sa o batjocoreasca, cum ca "vorbeste prostii". Deci, batjocura maxima si ura pe ceva, in acelasi timp sau pur si simplu,un plan meschin,rudimentar si mizerabil impotriva colegei care nu i-a facut decat bine in trecut, poate prea mult!

| BlueBell07 explică (pentru AndreiBistriteanu):

Vrei ca cineva sa fie calm si cu respect cand tu scuipi si insulti omul in ultimul hal? Dar cine are atata calm sa se comporte respectuos cu asa un marlan de om?