| raluca_8263 a întrebat:

Ce parere aveti despre un coleg care se preface ca iti e cel mai bun prieten si sta cu tine in banca doar pentru a putea copia?

10 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Sincer, părerea mea este că e un retardat, un fals (prefăcut) şi un profitor.Scurt şi la obiect. Te sfătuiesc să nu stai aproape de astfel de oameni fiindcă vei regreta enorm mai târziu. Ascultă-mă că am păţit-o şi eu cu falsitatea şi alţii care profită. Din alte motive, nu copiatul. happy Fundăă? kiss

| Ana a răspuns:

Este un prefacut, cunosc astfel de specimene, nu merita sa-l ajuti.

Abh
| Abh a răspuns:

"Destept" baiat! Cei ca el reusesc in viata, asculta-ma pe mine.

| Messyhair a răspuns:

Este un ipocrit si un profitor. Fereste-te de astfel de prieteni! Mai tarziu o sa ai de suferit!

| Dorinel a răspuns:

Ca e smecher si stie sa se descurce!

| 16.laura.16 a răspuns:

Parerea ca m-as muta din banca tongue

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Ce parere poti sa ai despre cei care sunt doar "pe interes". ca sunt parsivi, prost crescuti, fara morala... te pup Fereste-te de asemanea prieteniwinking

| oana_8373 a răspuns:

Deci eu nu as mai sta cu el...asta in masura in care uh nu esti de acord sa-l ajuti. e bine sa ajuti pe cineva la un test sau la o tema dar cand deja exagereaza si se invata intrece masurawinkingii spui frumos ca ai dori sa stai cu altcineva in banca.gasesti uh un motiv(nu vezi bine din banca aia, sau e prea aproape de profesor sau pur si simplu vrei sa mai stai si cu altcineva)dc nu il intrebi dc nu isi invata niciodata? zii ca te deranjeaza sa iti faci mereu lectiile si sa ii dai si lui in timpul in care el poate e in oras sau se distreaza:*

| panteraROZ a răspuns:

Daca ai un coleg ca acesta inseamna ca el doar se foloseste de tine. cel mai bine e sa ai prieteni care nu sunt din aceeasi clasa cu tine pentru ca atunci intrvine concurenta sau alte probleme.

| Blaiiir a răspuns:

Inseamna ca nu merita sa mai stea cu tine. Zii in fata ce crezi, si incearca sa faci clar ca tu nu se lasi folosita de nimeni si ca nu ai nevoie de asa prieteni