| CaffeBoy a întrebat:

Ati observat si voi ca promovam elevii prinsi facand sex in wc dar nimeni n-a discutat despre unde s-a clasat Romania la olimpiadele internationale de mate/info s.a?

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mi se pare ca se promoveaza prostia in general.Defapt,cred ca se face din tantar armasar.Aia fac sex in wc.Ok! Pateste cineva ceva? Nu.Nu afecteaza pe nimeni.Acum...daca profesorii sunt atat de prosti incat sa se asigure ca o sa se afle in toata tara elevii aia nu au nici o vina.Eu asa gandesc.Te afecteaza? Nu? Atunci nu vad de ce ai comenta.Te afecteaza ca ai gargauni si nu ai motive? Sari de pe bloc.

Olimpiade? Daca oamenilor le place sa vada scandaluri, chestii care cica sunt revoltatoare(de obicei fara motiv), accidente, SF-uri, turma de crestini de la moaste...etc asta este.De ce le-ar mai pasa de olimpiade cand au atatea accidente, scandaluri...etc?

| foxsilver a răspuns:

Bineinteles ca am observat! Dar asta se intampla pentru ca astfel de evenimente nu reprezinta niste stiri de senzatie, or, masmedia trebuie sa manance si ea o paine. Si cand spun asta, ma refer la cei care conduc trusturile media.
Stiu, pe vremuri, stirile de genul acesta curgeau garla pe la "Telejurnal", si ne incalzeau inimile, dar de cand a aparut notiunea de "economie de piata" romanul vrea sa scoata bani din orice, inclusiv din aspectele negative ale societatii.
Nu stiu daca te va consola ceea ce-ti voi spune acum, dar de cativa ani, lucrand in strainatate, am tras concluzia ca inteligenta este apreciata in occident, pentru ca este RARĂ, tarile respective s-au dezvoltat de pe urma a doar catorva minti luminate, si pe spinarea celor ce s-au multumit sa cunoasca putin, dar sa castige un ban decent, doar atat. Si aduc drept argument, faptul ca, intr-o firma de renume mondial, unde se fac televizoare, se intra in baza unui test de aritmetica de clasa I, in conditiile in care la noi in tara, la o firma multinationala, pana si femeia de serviciu trebuie sa cunoasca o limba straina.
In concluzie, nu te lasa dezamagit de faptul ca ai nostri nu trambiteaza, si nu apreciaza valorile, important este ca ele exista, si candva vor iesi la lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este mare pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-mi tu mie ce tânăr din zilele noastre ar fi interesat să vadă în mass-media o ştire despre performanţele opţinute de colegii săi de generaţie prin lume? Şi apoi gândeşte-te câţi abia aşteaptă să vadă şi să înceapă cu datul de păreri despre educaţia primită de copiii, proaspăt prinşi în wc-ul şcolii, făcând sex.

| AnaBejenaru a răspuns:

Traim in Romania.Nu ar trebui sa te mire astalaughing

| CaffeBoy explică (pentru AnaBejenaru):

Am intalnit de multe ori aceasta conceptie ce nu mi se pare ok. Daca toti am trai cu ideea ca suntem cum suntem si nu ne mai putem "salva" ar insemna sa "pierdem" inainte sa "incercam".
Nu te contrazic. in timp ce conducea comunismul alte tari erau libere sa se dezvolte.
Dar poate daca ne-am promova adevaratele valori am vedea ca nu suntem chiar asa.
In plus, faza cu "sex in wc" e chiar penibila... macar aveau prezervative la ei? Asta cred c-au uitat sa intrebe.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CaffeBoy):

Asa este.Dar deja sa ajuns in stadiul in care nimanui nu-i mai pasa de nimic, totul e facut pentru publicitate, adevaratele valori ale Romaniei sunt inlocuite cu gagici dezbracate, sex in scoli, profesori care violeaza eleve.Nu poti justifica asta, e prea mult.Si sunt atea lucruri frumoase la noi, atatia oameni care incearca sa readuca tara asta asa cum a fost inainte.Se castiga premii,sunt copii olimpici, gimnasti, etc.Dar nu sunt promovati, pentru ca lumea nu vrea sa vada asta, lumea cauta altceva.Acum,cine stie ce se va mai intampla, sper ca totul sa fie mai bine, si ca lumea sa aprecieze mai mult adevaratele persoane care aduyc fainma ERomaniei, si nu niste chestii de momentoh go on.

| Wrufloukel a răspuns:

Păi mă pretenaș, dacă aveai un pic de minte în creierașul tău micuț, te puteai găndi la faptul că acei copii care fac sex în wc-uri cu siguranța sunt olimpici la mate romana etc. Dar logic și normal, cănd vezi că în 99 la sută din școli se practică sexul în wc-u, copii lovesc profesorii, elevii se bat între ei, îți dai și tu seama că nu poate să apară cineva la tv și să zică ''Hahaha da voi știți că sunt doi copii care sunt olimpici la romana'' adica ar fi penibil rău de tot să apară cineva la tv și să zică de olimpicii noștri! Și dacă olimpiici noștri la mate romana chimie, dacă sunt așa de mulți și așa de tari în glandă, de ce nu se ocupă și ei de educarea elevilor repetenți? Dacă tu vrei să promovezi olimpicii țării, de ce nu te întălnești cu aceștia și să vă implicați în dezvoltarea unui plan de reeducare a tuturor celor slabi de înger din școli generale licee și facultăți? Să fiți oare prea pasivi? Sau voi ați învățat de gura părinților și că vă-u dus părinții la școală de mănă în fiecare zii ca pe niște alienați mintali! Cum poți să vii sa vorbești despre olimpiade cănd în școli vuiesc scandalurile, ce mai pui de crime! Ar fii penibil pentru un profesor să promoveze olimpicii alătur de ăștia care fac sex în wc-uri! laughing

| veveritza6499 a răspuns:

Da, e un fenomen foarte ciudat thinking

| acidickiddo a răspuns:

CaffeBoy,dar tu nu ai bagat de seama ca in Romania se promoveaza mai mult lipsa coeficientului de inteligenta? Adica prostia? Si in afara tarii, ne promovam prin acelasi talent actoricesc? Asa zis talent, doar prostia din capul unora care vor sa demonstreze anume ceva.Matematica nu conteaza, altele sunt prioritare.De aceea suntem arhicunoscuti peste granita.Mai interesant este sa ii filmam si incurajam pe elevii care fac ceea ce tu ai mentionat, decat sa promovam talente adevarate, arta, cultura s.a.Nimic numai este de mirare astazi...

| crisstian79 a răspuns:

Nu n-am observat