| anonim_4396 a întrebat:

Elevii de geniu cu medalii de aur in olimpiadele internationale, este posibil sa stie o anumita materie mai bine ca profesorul lor?

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Foarte rar se intampla asta, dar foarte des se intampla ca ei sa fie mai creativi, sa stapaneasca mai bine si sa foloseasca mai eficient notiunile pe care le cunosc. Trebuie sa tii cont de faptul ca nici o materie scolara nu prezinta elevului toata informatia disponibila in acel domeniu.

| Prezidentul a răspuns:

Depinde de profesor... Cred ca nu.

| lepy706 a răspuns:

Da, mult mai bine.
Poti sa te uiti si tu pe net dupa "smecherii" la diferite materii.
Bafta