| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut 60 de zile de cand m-am inregistat in evidentele AJOFM pentru ajutorul de somaj, iar maine intentionez sa mai duc cateva documente ( de la fisc cum ca nu realizez venituri si 2-3 copii dupa buletin/certificatul de nastere daca nu ma insel ) LIn cate zile imi vor venii banii dupa ce duc si documentele acelea maine?
Funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indemnizatia de somaj pentru absolventi se plateste de la aceasta inscriere, prima o vei primi la sfarsitul lunii septembrie sau inceputul lui octombrie. Pentru a afla sigur intreaba maine.

| mgtow a răspuns:

Angajatul care te va lua in primire cu actele te va lamuri bine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, primele sume le primeşti ( şi cele retroactive, de la momentul înscrierii ) în luna octombrie.

Toate cele bune.