| alx15 a întrebat:

Am semnat un contract sa reprezint un magazin de haine. Daca nu respect contractul semnat ce se poate intampla? Ma poate da in judecata si sa imi ceara despagubiri? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce scrie in contract referitor la raspunderea contractuala. De regula, daca nu respecti un contract, cealalta parte poate cere despagubiri, mai ales daca prin neexecutarea contractului ai produs un prejudiciu material sau moral celeilalte parti.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde de ce scrie în contractul ala

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Si ce sa faci mai precis? Esti mascota si trebuie sa defilezi in fata magazinului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Promovez niste haine fac niste poze la hainele respective si respectivele poze le pune intr-un catalog.