| Moggy a întrebat:

Azi m-a oprit politia in parc ca ma plimbam cu bicicleta pe unde nu trebuia, iar cand m-a pus sa ma legitimez eu am plecat pur si simplu fara sa zic nimic. Poate sa imi vina acasa amenda ceva? (avand in vederea posibilitatea sa aiba filmare cu mine?)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai gresit, trebuia sa te legitimezi si nu cred ca primeai mai mult decat un avertisment.
In orice caz nu cred ca o sa se oboseasca sa te gaseasca, daca nu s-au suparat mult. Daca te cauta si te gasesc poti primi amenda acasa, daca ai peste 14 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo, sa vezi ce bucurie vor avea parintii cand primesc amenda acasa.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu-ți bate capul prea mult, nu sunt polițiștii noștri ca cei din alte state.
Majoritatea trec cu vederea și/sau nici nu se complica sa te caute după filmări.
Atâta timp cât nu ai făcut ceva grav, gen furt, agresiune, etc.

| MotoBlitz a răspuns:

Cum frate să pleci dacă omul ți-a cerut actul de identitate? rolling on the floor Sper să nu se pună să te cerceteze că riști sancțiuni pentru fugă de la locul incidentului, refuzul de legitimare și amendă, dar dacă nu te-a încătușat când a văzut că ai fugit nu cred că se chinuie cu tine laughing

| danimarinescu a răspuns:

Nu cred că îți va veni nimic. Dar cu siguranță te sfătuiesc că pe viitor sa te legitimezi, mai aiurea este sa pleci și să nu-i tratezi cu respect. Sper să îți meargă bine și să nu ai niciodată probleme de natură legislativă

| M1rc3a a răspuns:

Data viitoare nu te mai crede in gta si legitimeaza.te ca nu.ti faceau nimic daca stateai maxim iti dadea un avertisment da puteai sa complici lucrurile mai grav daca se puneau la mintea ta