| MrMihaI347 a întrebat:

Bulentinul meu expiră în data de 22.04. 2018, iar eu pe data de 04.05. 2018 voi pleca din țară. Pot face vreo cerere prin care îl pot face mai devreme, să nu aștept în jur de o lună pentru al primi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti preschimba cartea de identitate cu 180 de zile inainte de expirarea termenului de valabilitate a cartii de identitate actuale. Asa fiind te poti duce s-o preschimbi incepand de luna viitoare (noiembrie 2017).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio cerere

il poti schimba fara nicio problema cu 3 luni inainte sa expire

| Freya1 a răspuns:

Da poti sa il urgentezi platesti cativa banuti si il termina mai repede